![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752048
*
nr 1475 2048
Oljemålning
Kerstin Söderlind. Motiv från Södermalm, Malmgårdsvägen, Stockholm. Signerad K Söderlind, daterad -82. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 18:53:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 08:03:29
1
Vinnande bud
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 120 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kerstin söderlind malmgårdsvägen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv södermalm södermalmsmotiv
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Oljemålning
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1475 2048
Oljemålning
Kerstin Söderlind. Motiv från Södermalm, Malmgårdsvägen, Stockholm. Signerad K Söderlind, daterad -82. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 08:03:29 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 120 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...![](/tema/themes/{7F8DCAF4-70BE-45A0-A69C-F88086C366A5}_183x97.jpg)
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kerstin söderlind malmgårdsvägen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv södermalm södermalmsmotiv
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03